Sorozat

Mit néznek a képregényrajongók a tévében?

Biztos, hogy a képregényfilmek aranykorát éljük, de lassan nincs ez másként a tévéképrenyőn sem. A képregényes sorozatok nemcsak szaporodnak, de egyre jobban kapaszkodnak fel minőségben is a nagytestvéreikhez. De mit fogunk nézni legközelebb a jelenleg futó sztorikon kívül? Nézzük meg.

The Falcon and The Winter Soldier 

A történet közvetlenül a Bosszúállók: Végjáték után veszi fel a fonalat, és az Amerika Kapitány két jóbarátját teszi meg főszereplőnek. Persze nem csak ők térnek vissza. Daniel Brühl hozza a sorozat főgonoszát, a már jól ismert Zémó Bárót, akit az Amerika Kapitány: Polgárháborúban ismerhettünk meg, de ezúttal megkapja a képregényekből jól ismert jelmezét is. A másik visszatérő Emily VanCamp, aki Sharon Cartert fogja alakítani ismét. A sorozatban még feltűnik Wyatt Russel, aki a mozgóképen új, a képregényeket olvasóknak viszont ismerős karaktert hoz US. Agent személyében. Anthony Mackie és Sebastian Stan eddigi közös szereplései és az előzetes alapján egy jó buddy cop akcióra számíthatunk. A sorozat pénteken debütált, szóval lassan befutnak a vélemények.  

Invincible

Seth Rogen és Evan Goldberg – akik szeretnek képregényadaptációkat kidobni mostanában, mint a The Boys vagy a Preacher – , még 2017-ben jelentették be, hogy szeretnék nagyvászonra adaptálni a képregényes világ egyik legtökösebb, legvéresebb sztoriját. Robert Kirkman, aki nem csak az Invincible képregényért, de a Walking Dead-ért is felelős, elmondta, hogy bár a projekt még nagyon gyerekcipőben jár, de a nemsokára debütáló animációs sorozat mellett a film is meglehetősen életben van. Az animációs szériára azonban már nem kell sokat várni, az Amazon a hónap végén hozza is nekünk.

És ha már Walking Dead, a főszereplő hangját nem más adja, mint a zombis sorozat igen szerencsétlenül járt karakterének színésze, Steven Yeun. Az az évadzáró még mindig fájdalmas. Ugyanakkor reméljük, az Invincible sem lesz kevésbé visszafogott, tekintve, hogy az alapanyag kicsit sem az. A képregény egy fiatal srác történetét meséli el, aki rádöbben, hogy a világ leghíresebb szuperhőse nem más, mint az apja, és ő örökölte a képességeit. Persze ez így elég egyszerűnek hangzik, de Kirkman képes volt, hogy egy tipikus szuperhőstörténetből egy brutális és eszement űroperát faragjon. Az alapanyag messzemenőkig az egyik legjobb képregény, amit az ember a kezébe vehet, reméljük, a sorozat sem lesz kevesebb.  A széria március 26-án debütál az Amazon Prime-on.

Jupiter’s Legacy

A Jupiter’s Legacy nem az első Mark Millar-adaptáció, de az első a Netflix berkein belül. Míg a Wanted, a Kick-Ass vagy a King’s Man mind mozifilmként debütáltak, ez a sztori sorozatként fog. A showrunner neve ismerős lehet azoknak, akiket érdekelnek a háttérben dolgozó fogaskerekek. Steven S. DeKnight legutóbb a szintén Netflix égisze alatt készült Daredevil sorozatot készítette, mely a Netflix kultikus karakterét keltette életre, és csinált egy fasza kis bunyós sorozatot három évaddal. Igen, a második kicsit kilóg a sorból, de ez cseppet sem csorbítja a sorozat érdemeit. A színészek között a legismertebb arc talán Josh Duhamel, aki az egyik főszerepet viszi majd a hátán.

A történet követni fogja az eredeti képregényét, mely az első generációs szuperhősökről szól, és azok gyerekeiről, akiknek meg kell küzdeniük a szüleik árnyékával. Persze jóval több volt ebbe beletöltve, mint az leírás alapján hangzik. Millar itt is egy érdekes oldalról közelítette meg a szuperhősök világát, nem kevés társadalomkritikával nyakon öntve a már jól ismert toposzokat. Reméljük, az adaptáció majd ebben is követi az eredetit. A sorozat indulása május 7 környékén várható.

Loki

Villámgyorsan lett az első Avengers film főgonosza közönségkedvenc, így nem csoda, ha a Disney+ kínálatába érkező Marvel sorozatok közül az egyik az ő sajátja lesz. Persze ennek a sikernek az erős összetevője Tom Hiddleston, aki az előzetes alapján még mindig igazán jól érzi magát a karakter bőrében. A történet onnan veszi fel a fonalat, hogy Loki lelépett a Bosszúállók: Végjáték film történetében a múltból. Hiddleston mellett kapunk még egy nagy nevet: Owen Wilson egy időügynököt fog alakítani, akinek az lesz a feladata, hogy kordában tartsa az idővonalat manipuláló Lokit. A sorozat június 11-én jön a Disney+ kínálatában.

Hawkeye

Ez a sorozat is felvértezi magát jól menő nevekkel. A Bosszúállókból ismert Sólyomszem szerepében Jeremy Renner tér vissza, de a sorozat új szereplői közt találhatunk olyanokat, akiknek lehet még örülni. A képregények lapjairól jól ismert Kate Bishop szerepére a kimondottan tehetséges Haliee Steinfeld érkezik, az ő karakterének édesanyját pedig Vera Farmiga alakítja. Lévén ehhez a sorozathoz nem dobtak ki előzetest, a sztoriról sem lehet sokat tudni, de remélhetőleg sok mindent átemelnek majd a Matt Fraction által jegyzett történetekből, melyek szuperjók voltak. Egyébként az pletykálják, hogy Florence Pugh is tiszteletét teszi a sorozatban, ami nem lenne meglepő, tekintve, hogy szerepelni fog a Black Widow mozifilmben is. Budapest? 

Ms. Marvel

Kamala Kahn az egyik közönségkedvenc karakter a képregényrajongók körében, ami nem véltelen. Sikerült ugyanis nagyon friss, és nagyon lendületes történetet írni a muszlim tinédzsernek, aki belecsöppen a szuperhősök világába. A főszerepet Iman Vellani fogja alakítani, akinek ez lesz az első filmes szerep az önéletrajzában. A karakter népszerűségét jelzi az is, hogy a nemrég kiadott Bosszúállók játék főszereplője szintén Ms. Marvel.  

Y: The Last Man

Mielőtt az Eisner-díjas sorozat elérte volna az utolsó számát, az álomgyár már beszerezte az adaptálási jogait 2007-ben. Nem véltelen. Brian K. Vaughn mesteri eposza az utolsó férfiról a földön egy őrületes posztapokaliptikus kaland, zseniális karakterekkel és fordulatokkal. A sztorit eredetileg a moziba szánták, és olyan nevek repkedtek a projekt körül, mint D. J. Caruso rendezőként, David S. Goyer producerként és Shia LaBeouf főszereplőként. Aztán a dolog persze a fejlesztés poklában kötött ki, mint oly sok minden más. Az igazi fejlemények 2015-ben jöttek, mikor kiderült, hogy az FX fogja sorozat formában a közönség elé tolni az adaptációt. Szereztek showrunnert a Smallville és a Heroes háza tájáról (Michael Green), társ-showrunner/írót a Jessica Jones és a Luke Cage közeléből, és Emmy-jelölt rendezőt is Melina Matzoukas (Insecure, Master of None) személyében.

2018-ban el is kezdték a pilot legyártását, a főszerepre pedig Barry Keoghan lett kinézve. 2019 első felében viszont a két showrunner a szokásos kreatív nézetkülönbségekre hivatkozva lefalcolt. 2020 márciusában már tudni lehetett, hogy Keoghan benne lesz az Eternalsban és Ben Schnetzer veszi át a helyét. De a sorozat elvesztette Olivia Thirlby-t és az Oscar-jelölt Timothy Huttont is. Jelenleg a sorozat a Covid okozta problémák ellenére is életképes jeleket ad, és bár még pontosan nem tudni, mikor is láthatjuk, a munkálatok teljes gőzzel folynak, és talán még idén meg is érkezik, ha a szerencse mellénk áll. Ideje lenne, mert ez a sztori olyan, ami képernyőért kiált.

The Sandman

Neil Gaiman képregénye is ezer éve fejlesztés alatt áll, pontosabban az adaptációja. A The Sandman, melynek egyébként hangoskönyv változata nemrég jött ki olyan nevekkel, mint Taron Egerton vagy James McAvoy, szintén azokhoz a klasszikus képregényekhez tartozik, melyeket évtizedek múlva is emlegetni fognak. Nem véletlen, a mitológiai elemekkel átitatott fantasy az egyik mesterműve Gaimannek. A sorozat a Netflix égisze alatt készül el, Álom főszerepét pedig Tom Sturridge alakítja majd. Gwendoline Christie Lucifert hozza, Charles Dance pedig Roderick Burgess szerepébe bújik majd. Hogy mikor érkezik, az kérdéses, de reméljük, ezt már látni fogjuk, nem úgy, mint azt a mozi verziót, melyben a főszerepet Joseph Gordon-Levitt játszotta volna.

Marvel’s What if..? 

A Marvel régi szokása kísérletezni olyan történetekkel, melyek egy alternatív univerzumot tárnak fel a saját karaktereikkel, ahol a dolgok egy kicsit másképpen alakultak a megszokottnál. Úgy néz ki, a Disney+ térnyerésével most ezt mozgóképen is láthatjuk, animálva. A történetek természetesen a filmes univerzumot veszik alapul, így láthatjuk majd, hogy mi történt volna, ha Peggy Carter kapja a szuper szérumot, nem pedig Amerika Kapitány, vagy miként festett volna a Fekete Párduc Star-Lordként.  

She-Hulk

Részemről hatalmas hír volt, hogy She-Hulk főszerepében Tatiana Maslany lesz, és aki látta az Orphan Black-et, az pontosan tudja, mire fel ez a nagy izgatottság. Nem véletlen az az Emmy szobrocska a polcán. Az már még érdekesebb, hogy az írószobába Jessica Gao ül, akit elsősorban a Sillicon Valley és a Rick és Morty sorozathoz tudunk kötni. Hulk unokatestvérének sorozatában, aki nem mellesleg a Marvel univerzum második „legkülöncebb” ügyvéde, állítólag olyan karakterek is feltűnnek majd, akikről már elfeledkeztek a filmek rajongói. A fél órás részek bírósági komédiaként vannak leírva, szóval a WandaVision után újabb érdekes műfaji próbálkozást kaphatunk majd.  

Secret Invasion

Akinek hiányzott Nick Fury, annak nem kell ettől  a sorozattól tovább mennie, ugyanis Sam Jackson visszatér, mégpedig a Ben Mendelsohn által alakított Talos társaságában. Aki ismeri a képregényes Secret Invasion sztorit, és azt, hogy mekkora jelentősége volt, az jogosan vetheti fel, hogy itt is hatalmas szerepe lesz, mármint a filmes univerzum sorsának alakulásában. Brian Michael Bendis nyolc részes eventjében a Skrull alakváltók, akikkel már találkozhattunk a Marvel kapitány filmben, szépen lassan beszivárognak a földre, és olyan ikonikus hősök szerepét veszik át, akikről nem is sejtenénk az elején, hogy nem önmaguk. Nehéz elképzelni a sorozatot anélkül, hogy jó pár nagy név ne vendégszerepeljen benne. Keving Fiege a Marvel Studio feje hatalmas crossoverként emlegette, szóval van esély rá. Persze, még minimum 2022-ig várnunk kell erre. 

Ironheart / Armor Wars

Brian Michael Bendis 2015-ben alkotta meg Riri Williams karakterét, és akár csak Bendis másik afro-amerikai szuperhőse, Miles Morales, az Ironheart kódnéven futó Riri is nagy sikert könyvelhetett el. A 15 éves mérnök-zseni lány megépíti a saját Vasember páncélját, később pedig már a mesterséges intelligenciává avanzsáló Tony Stark segítségével röpköd a páncélban. A főszerepet Dominique Thorne (Ha a Bale utca mesélni tudna, Judas and the Black Messiah) fogja játszani. Persze nem ő lesz az egyetlen, aki magára ölt egy Vasember páncélt. A filmekből már jól ismert War Machine-t Don Cheadle kelti újra életre, és megnézik mi történik, ha Tony Stark legrosszabb rémálma valóra válik, és a technológiája rossz kezekbe kerül.  

Moon Knight

A címbéli karaktert szokás úgy jellemezni, mint a Marvel saját Batmanjét, és van is egy kis áthallás a kettő közt. Mohamed Diab rendezésében láthatjuk majd az osztott személyiségektől szenvedő szuperhőst, Marc Spectort, az írói székbe pedig a The Umbrella Academy-ből érkezik Jeremy Slater. Ami még nagyobb hír, hogy a főszerepben úgy néz ki, hogy Oscar Isaac lesz látható, és Ethan Hawk fogja alakítani az ellenfelét.  

Green Lantern

Amit az „űrrendőrségének” földi helytartójáról tudni lehet, az az, hogy az HBO Max-ra érkezik majd a sorozata. Megjelenik majd benne Guy Gardner, Alan Scott, Simon Baz, Jessica Cruz, Sinestro és Kilowog is. Ennél többet egyelőre nem tudni a sorozatról, de akik ismerik a képregényes alapokat izgatottak lehetnek. Minden megvan ahhoz, hogy egy izgalmas és hajmeresztő sorozatot tegyenek le az asztalra. A show producere Greg Berlanti lesz, aki öreg motoros már a képregény-tv adaptációkban. 

The Batman spinoff

Matt Reeves a napokban fejezte be a The Batman forgatását, melyben a főszerepet Robert Pattinson játssza. Bár az egyetlen előzetesen kívül még igen keveset tudunk a sorozatról, az már biztosnak látszik, hogy kapni fog egy sorozatot az HBO-n, mely ugyanabban a világban fog játszódni, mint a film. Az írószobába Terence Wintert (Broadwalk Empire) szerezték meg és a Gotham város rendőreire, illetve a korrupcióra fog fókuszálni a története.

DMZ

A DMZ kicsit kilóg a sorból, mert bár a DC, pontosabban a Vertigo égisze alatt jött ki, de nem volt igazán szuperhős sorozat. Brian Wood képregénye a második amerikai civil háború idején játszódik, és az alapanyagot ismerve erős drámára számíthatunk, mely egy feltételes jövőképet mutat majd be a nézőknek. A főszerepeket Rosario Dawson és Benjamin Bratt viszi majd. A sorozatért Ava DuVernay és Roberto Patino felelnek majd. 

Justice League Dark

Ironikus, hogy pont ez az okkult témájú sztori rostokol ennyi ideje a fejlesztői pokolban. Eredetileg ugye mozifilm lett volna, mégpedig Guillermo Del Toro gondos kezei alatt. Őt Doug Liman váltotta, majd mikor Liman is lelépett, végképp bizonytalan lett a történet sorsa. Jelenleg úgy néz ki, hogy JJ. Abrams és cége a Bad Robots hozza tető alá, sorozatként. A dolog pikantériája, hogy ugye az egyik prominens karakterrel (Swamp Thing) volt már egy egy évadot megélt sorozat, és a jelenleg is életben lévő CW-n futó The Legends of Tomorrow tagjai közt ott van a legfőbb karakter Constantine. Persze a multiverzum idejében semmi sem lehetetlen, főleg, hogy Abrams szerződése teret ad egy Zatanna vagy Constantine önálló sorozatra is. Mindezek ellenére igen érdekes koncepció áll a karakterek mögött, ezt két animációs filmben már bizonyították is idáig.  

DC Super Hero High

A fél órás komédia produceri székében Elizabeth Banks ül majd, és azt vizsgálja, mi van, ha egy csomó szuperhőst benyomunk egy középiskolába. Az írók olyan helyekről jönnek, mint a Fuller House, vagy az According to Jim. Ezek alapján esetleg tippelhetünk, hogy milyen lesz a sorozat stílusa.  

Strange Adventures

Igazán keveset tudni erről, kivéve azt, hogy ennek is Greg Berlanti lesz a producere, és antológia sorozatra számíthatunk lezárt részekkel, mely a DC univerzum szuperhős létének kivetülését láthatjuk majd az átlag életre. Hogy ez mit jelent, nehéz meghatározni, de tekintve, hogy mennyi érdekes és kevésbé használt DC karakter van, amit nem láttunk élőszereplőként, még jól is elsülhet a dolog.  

Peacemaker

A James Gunn által összeboronált Suicide Squad egyik tagja a John Cena által alakított Peacemaker, már a film első értelmes előzetese előtt önálló sorozatot kapott. Tudhat valamit ez a fickó. Cena úgy jellemezte a karakterét, mint a szuperhősvilág legnagyobb szemétládáját. Gunn írja majd a sorozatot is, és a pilottal egyetemben több részt rendezni is fog.  

Painkiller

Talán a legértelmetlenebb karakter-spinoff valaha. A Black Lightining egyik „B” kategóriás gonoszának adnak saját sorozatot elvileg. Hogy miért, azt senki ne kérdezze. Sem a karakter nem volt érdekes, sem pedig az azt alakító Jordan Calloway nem játszott emlékezeteset.